Baristické potřeby

Důležité baristické potřeby, bez kterých se vy a váš kávovar neobejde. Protože správná příprava kávy je o vážení, měření, pěchování i perfektně vyšlehaném mléku, kterým vytvoříte latte art čili obrázek na hladině kávy. Budete tedy potřebovat váhu na kávu, tamper i konvičku na mléko. Abyste u toho neměli kávu a mléko na šatech, bude se hodit i slušivá a praktická baristická zástěra.

>> Jak se vyznat v nabídce baristických potřeb?

Nejprodávanější Baristické potřeby

Zobrazit další

JAKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ BARISTA POTŘEBUJE?

Doplňky pro baristy vám pomohou k přípravě té nejlepší kávy. Hledání správného receptu a zajištění konzistentní přípravy kávy bude mnohem jednodušší s tou správnou kávovou výbavou. Z širokého sortimentu baristických potřeb se vám bude především hodit:

  1. Digitální váha na kávu s časovačem a precizním měřením hmotnosti kávy na desetiny gramu.

  2. Tamper čili pěchovadlo na kávu, které přesně pasuje do páky vašeho kávovaru.

  3. Konvička na mléko pro pohodlné šlehání mléka a tvorbu latte art.

  4. Praktická baristická zástěra, abyste při přípravě kávy a především po ní vypadali stále skvěle.

Digitální váha na kávu pro baristy

Základem baristických potřeb je digitální váha na kávu. Bez váhy se neobejdete při přípravě espressa na pákovém kávovaru. Také u alternativních metody přípravy kávy počítejte, že se vám s váhou bude vaše filtrovaná káva dařit mnohem lépe a snadněji. Recept na espresso i filtrovanou kávu tkví ve správném poměru vody a kávy v ní extrahované za určitý čas. Tohle vše můžete mít pod kontrolou jedině pokud máte baristickou váhu, která vše zváží a umí i stopovat čas extrakce.

Konvička na mléko do kávy

Mezi nejpopulárnější způsoby pití kávy patří káva s mlékem. Konkrétně takové cappuccino bývá nejčastější objednávkou v kavárnách. Co by to bylo za cappuccino, kdyby nemělo obrázek na hladině kávy? Nejen pro samotné šlehání mléčné mikropěny, ale především pro tvorbu latte art budete potřebovat konvičku na mléko. Takovou, která vám padne do ruky a se kterou pohodlně nakreslíte souměrné obrazce do kávy.

Pěchovadlo na kávu a podložka pod tamper

V případě, že připravujete espresso, neobejdete se bez použití pěchovadla na kávu mezi baristy nazývaného tamper. Klasický tamper připomíná stará poštovní razítka a bez něj espresso prostě nepřipravíte. Správný tamper pro vás vybírejte podle velikosti košíku portafiltru. Musí přesně sedět, aby tampování kávy bylo perfektní a nepokazilo proces extrakce. Při pěchování kávy se vám bude jistě hodit podložka pod tamper. Kromě zmíněné klasické verze můžete narazit na ploché tampery a v rušných kavárnách na Puqpress čili automatický tamper, který šetří zápěstí i čas profesionálních baristů. 

Baristická zástěra

Profesionálního baristu bez baristické zástěry těžko najdete. Je to takový pracovní „dress code“, takže jde hned poznat, že právě on je pánem zdejšího kávovaru. S natisknutým či vyšitým logem kavárny na zástěru pro baristy si zákazníci váš „brand“ snadno zapamatují. Z praktického hlediska je baristická zástěra nutnost, nejen pro ochranu vlastního oblečení, ale pro spoustu výhod jako velké kapsy a poutko na hadřík pro čištění portafiltru kávovaru.

CO DALŠÍHO PŘI PŘÍPRAVĚ KÁVY VYUŽIJETE?

Rychlovarnou konvici s husím krkem

Odklepávač na kávu

Pomůcky pro čištění kávovaru

Filtrační konvici na vodu

JAK POUŽÍVAT BARISTICKÉ POTŘEBY?

Tipy, triky a návody na přípravu kávy, recenze kávového příslušenství a další zajímavosti ze světa kávy najdete na našem kávovém blogu.