Servírování

Kvalitní výběrovou kávu a čaje byste měli i kvalitně servírovat. Vše pak totiž chutná lépe. A tak tu pro vás máme vše, co k servírování kávy doma, v kavárně i s sebou potřebujete

>> Více o výběru servisu

CO VŠECHNO MÍT V SERVÍROVACÍ VÝBAVĚ KAVÁRNY?

Ve vaší výbavě by neměli chybět šálky různých velikostí. Menší na espresso, větší na cappuccino, či filtrovanou kávu a největší na café latte. Při výběru také hleďte na design, který bude ladit s atmosférou a interiérem vaší kavárny. Pro zpestření servírování čaje či filtrované kávy se hodí také různé skleněné konvičky a kádinky. Servírovat tak můžete nápoje i pro víc lidí dohromady.

CO BY Z OBLASTI SERVÍROVÁNÍ NEMĚLO CHYBĚT V DOMÁCÍM KÁVOVÉM KOUTKU?

Pokud jste milovníky filtrované kávy a obzvlášť připravované pomocí dripperu, tak se vám bude hodit skleněný server. Kávu v něm můžete, jak připravit, tak servírovat. Díky rysce navíc budete mít přehled o objemu kávy. Jestli hledáte svůj nový oblíbený šálek, měli byste se podívat na ty ručně vyráběné od značky Aoomi. Minimalistický design i příjemný materiál, který si zamilujete na první pohled i dotek.

Jakou velikost šálků vybrat?

Při výběrů počtu šálků v různých velikostech byste se měli ideálně zamyslet, jaké nápoje se nejvíce prodávají a od toho pak odvodit, jaké velikosti šálků budou nejvytíženější. Nejčastěji to však bývají střední velikosti. Dále záleží na tom, do jakých šálků budete servírovat filtrovanou kávu. Pak to mohou být i ty největší.

  • ▶ 70 ml – espresso, espresso doppio, espresso macchiato

  • ▶ 140/150 ml – lungo, cappuccino, flat white

  • ▶ 200+ ml – café latte, americano, čaj, batch brew

Jaké doplňky mít v kavárně ke kávě s sebou?

Abyste mohli svým zákazníkům dopřát i kávu s sebou mějte ve výbavě papírové kelímky i víčka a podnosy na více kelímků. Zapomenout byste neměli ani na cukry a míchátka, pro ty, kteří si kávu rády osladí.


CO SE K SERVÍROVÁNÍ BUDE HODIT?

Pražená káva
Termohrnky
Čaje
Dripper
Nahřívač šálků
AeroPress