Filtr zboží

Cena

690,0 Kč - 5 505,0 Kč

WDT tool

Co dokáže vylepšit vaše úsilí o perfektní chuť espressa? Řádná distribuce kávy v portafilteru. Poklepání ne hranu páky kávovaru je přežitek, to už nedělejte. Raději používejte vhodné nástroje jako dosing funneldistributor kávyWDT coffee tool. Poctivě v košíku portafilteru mletou kávu prohrabejte WDT pomůckou na espresso a stlačte kvalitním pěchovadlem nebo rovnou automatickým tamperem. Vylepšený chuťový zážitek poznáte okamžitě. A víte, že WDT tool pomáhá i při pour-over metodách přípravy filtrované kávy?

➡ Číst více ke kategorii WDT tool

WDT na espresso. Jak funguje?

Důležitostí přípravy espressa je rovnoměrné rozložení správně jemně mleté kávy. I ty nejkvalitnější ➡ mlýnky na espresso vydávají do páky kávovaru mletou kávu, která může tvořit hrudky. Elektrostatika funguje i v kávovém světě. Aby se káva neshlukovala pomůže důsledná distribuce a promíchání kávy WDT pomůckou! Originální WDT tool's mají opravdový účinek, ty domácí naopak mají nedostatky (především co se hrubosti jehel týče), že extrakci kávy nijak zvlášť neoptimalizují.

WDT na filtr. Jak jej použít?

Název nástroje – WDT, znamená Weissova distribuční technika a používá se obvykle jako příslušenství k espresso kávovaru. Existuje však otestovaný styl přípravy kávy zvaný „Wet Weiss Distribution“. Jak název říká, distribuce kávy pomocí WDT se provádí za mokra, tedy po přeletí kávy vodou. Funguje skvěle u metod typu pour-over (drippery či překapávače). Namočená káva se promíchá WDT pomůckou během první fáze přípravy ➡ kvetení kávy čili blooming.