Filtr zboží

Cena

170,0 Kč - 960,0 Kč

Objem

195 ml - 210 ml

Twist Press

Cestovní kávovar Twist Press od britských designérů Barista & CO, kombinuje tři způsoby přípravy kávy. Podobně jako Aeropress Aerobie využívá k extrakci kávy kombinaci překapávání, louhování a tlaku. Získáte tak nástroj pro tvorbu kreativních receptů na kávu podle vlastní chuti nebo pomocníka pro rychlou přípravu kávy kdekoli zrovna budete.


>> Proč si pořídit Twist Press a jak na něj?

TWIST PRESS JAKO ZÁBAVNÁ METODY PŘÍPRAVY KÁVY

Twist Press je inovativní kávovar na doma i na cesty. Příprava kávy v něm je snadná a zároveň nabízí spoustu možností jak si s kávou doslova pohrát. V základu připravuje kávu překapávanou přes papírový filtr, ale zároveň při přípravě využijete extrakci tlakem. Stlačením tak podpoříte extrakci a skvělé chutě z mletých zrnek v Twist Pressu přenesete do kávy v šálku rychleji. Výraznější chutě kávy můžete docílit v kombinaci s metodou louhování, tedy tím, že kávu před stlačením a překapáním do šálku necháte určitou dobu v Twist Pressu louhovat.

CESTOVNÍ KÁVOVAR TWIST PRESS

Jste kávomilec srdcem i duší a potřebujete mít skvělou kávu všude tam, kde se zrovna vydáte. Oceníte tedy cestovní kávovar a takovým je Twist Press. Mezi důležité vlastnosti cestovního kávovaru patří: odolnost proti rozbití, lehká váha, snadné použití a kompaktní rozměry. Tímhle vším Twist Press disponuje.

VÝHODY PŘÍPRAVY KÁVY METODOU TWIST PRESS

- Twist Press je kompaktní kávovar na cesty
- Je celoplastový, takže je lehký, odolný pádu i oděrkám a přitom BPA free
- Mít Twist Press znamená snadnou přípravu kávy s jednoduchou údržbou
- V Twist Pressu připravíte filtrovanou kávu během chvilky, zároveň máte možnost si s přípravou kávy maximálně vyhrát a vyladit extrakci podle vlastní chuti
-
Designéři z Barista & CO mysleli i na kompaktnost i co se týče úschovy dávky kávy pro přípravu. Pod krytkou na vrchní části Twist Pressu je ukryté místo, kde si schováte kávu pro přípravu. Chytré že?

TWIST PRESS VS AEROPRESS

Přemýšlíte nad nákupem cestovního kávovaru? Tak to jste určitě už zaznamenali oblíbený Aeropress. Podobně jako Twist Press je celoplastovým kávovarem, který skoro nic neváží a nezabere moc místa. Také příprava kávy v těchto kávovarech funguje na stejných principech. Oba využívají extrakci překapáváním, louhováním i tlakem. Proto také s oběma můžete připravit kávu o podobné chuti.


Rozdíly mezi cestovními kávovary Twist Press a Aeropress jsou (kromě výrobce) především v systému stlačení. Aeropress stejně tak Aeropress Go stlačujete rukou kolmo dolů. Twist Press vytváří tlak na kávu kroucením. Držátka Twist Pressu přitahujete k sobě. Tímto šroubovitým pohybem se káva uvnitř stlačí z kávovaru do šálku.

TWIST PRESS PŘÍPRAVA KÁVY:

Přípravu kávy v Twist Pressu začněte jako obvykle: tedy ohřátím vody v konvici a mletím kávy na středně jemno.

  1. otevřete Twist Press a vložte do sítka kovový filtr nebo  papírový filtr (propláchněte horkou vodou pro odstranění papírové pachuti, která by mohla ovlivnit zážitek z vaší kávy)

  2. nasypte 15 g mleté kávy

  3. do Twist Pressu nalijte horkou vodu (cca 1 cm pod okraj)

  4. nasaďte druhou část Twist Pressu a nechte louhovat tak 2 min

  5. pomalu stlačujte kávu z Twist Pressu do šálku

CO SE VÁM BUDE K TWIST PRESSU HODIT?

čerstvě praženou kávu

kvalitní mlýnek

filtrační konvice na vodu

přesná váha pro baristy

rychlovarná konvice na vodu

JAK NA DOMÁCÍ PŘÍPRAVU KÁVY?

Tipy, triky a návody na (nejen) domácí přípravu kávy, recenze kávového příslušenství a další zajímavosti ze světa kávy najdete na našem kávovém blogu.