Filtr dóz

Cena

840,0 Kč - 1 420,0 Kč

Kapacita

170 g - 460 g

Výška

0 cm - 22 cm

Objem

400 ml - 1210 ml

Vlastnosti nádoby na kávu

Barva

Vakuové dózy na kávu

Připravujte si kávu plnou chutí a aromat i po měsíci od upražení. Vakuové dózy se postarají o prodloužení čerstvosti vašich kávových zrnek.

>>Více o skladování kávy

Nejprodávanější Vakuové dózy na kávu

JAK SPRÁVNĚ SKLADOVAT KÁVU?

Skladování kávy má hned několik pravidel. Káva by se správně měla skladovat v suchu, bez přístupu světla a vzduchu. V žádném případě kávu neskladujte v lednici. Zrnka byste měli navíc mlít přímo před použitím. Po namletí totiž z kávy unikají cenná aromata.

JAK DLOUHO KÁVU PO PRAŽENÍ SI MŮŽU KÁVU PŘIPRAVIT?

Během pražení vzniká velké množství oxidu uhličitého, který byste z kávy měli nechat částečně vyprchat, dělal by totiž při extrakci neplechu. U kávy pražené na espresso byste měli počkat ideálně 7 dní od pražení, u té určené pro přípravu filtrované kávy počkejte alespoň 4 dny. Nejlépe většina káv chutná v období zhruba dva až tři týdny od pražení.

Tipy, jak s kávou neplýtvat

Díky správnému skladování, zamezíte tomu, abyste s kávou, která už dobře nechutná, neplýtvali. Dalším krokem k omezení plýtvání je kupování jen takového množství, které včas spotřebujete. S tím vám může pomoci naše kávové předplatné. Dalšími tipy je správná příprava, používání váhy, či správná péče o příslušenství.

CO SE K VAKUOVÝM DÓZÁM BUDE HODIT?

Pražená káva
Baristická váha
French Press
Baristické konvice
Termohrnky
Kávová literatura

CHCETE JEŠTĚ VÍCE ČTENÍ O SKLADOVÁNÍ KÁVY?

Na našem kávovém blogu pro Vás máme: