Coldbrew

Pomůcky pro pohodlnou přípravu ledově osvěžující kávy jako Cold Brex nebo Cold drip. Tedy za studena louhovaná káva nebo ledovou vodou překapávaná káva. Ledová káva připravená těmito metodami se stane neocenitelná v horkých slunečných dnech, ale pro svou jedinečnou chuť se k ní rádi vrátíte i za chladnějšího počasí.

Nejprodávanější Coldbrew

Zobrazit další

COLD DRIP VS COLD BREW A JAK JE PŘIPRAVIT?

Osvěžující ledová káva bez zmrzliny, bez kalorií, ale s dokonalou jemnou chutí? Příprava takové kávy je více než snadná a se správnými pomůckami nesmírně pohodlná. Oblíbenými metodami, jak si připravit filtrovanou kávu na ledu, je Cold Brew a Cold Drip. Obě cesty vedou k osvěžující kávě, která se vyznačuje jemnou, rozmanitou a vyváženou chutí bez výrazné kyselosti či hořkosti.

Co je Cold Brew

V překladu - studené vaření, znamená kávu, která se neluhovala v horké vodě, jako je typické třeba pro French Press, ale pro její přípravu byla použitá voda studená, vlažná nebo přímo ledová. Díky extrakci za studena objevíte další rozměr chutí, které káva může nabídnout.

Co je Cold Drip

Pod názvem Cold Drip rozumějte „ledové překápko“. Mletou kávou v překapávači prokapává studená voda nebo přímo ledová i s kostkama ledu. Na rozdíl od klasické překapávané kávy se můžete, kromě chladné teploty nápoje, těšit okouzlující chutě, které vyniknou právě díky extrakci chladnou vodou.

JAK PŘIPRAVIT COLD BREW DOMA?

Příprava kávy Cold Brew je nesmírně jednoduchá. V základu tato metoda znamená zalít mletou kávu studenou vodou a nechat ji tak louhovat několik hodin. Pro ještě snazší, efektivnější a především pohodlnější přípravu domácího Cold Brew využijete originální filtrační systém Toddy specielně vymyšlený pro výrobu Cold Brew.

Toddy Home Cold Brew System

S domácím výrobníkem Cold Brew značky Toddy připravíte vaši ledovou kávu snadno a chytře. Praktický plastový výrobník Cold Brew vám přes noc v lednici připraví kávový extrakt. Další den jej nasadíte na skleněný dekantér a necháte kávu přefiltrovat. Hotové Cold Brew si pak během dne můžete odlévat nejlépe do skleničky plné kostek ledu.

Cold Brew recept:

Káva připravená podle receptu výrobce Toddy Cold Brew System počítá se se silnějším poměrem kávy a vody pro louhování (cca 1:4). Výsledný kávový extrakt tak bude silnější, jelikož se předpokládá jeho ředění ve sklenici s ledem nebo ledovou vodou, mlékem či rostlinným mlékem.

 1. Připravte si Toddyho k extrakci (plastovou nádobu zespodu utěsněte gumovou zarážkou a vložte propláchnutý filtr )

 2. Namelte kávu na hrubo ( 340 g kávy)

 3. Vsypte do Toddyho mletou kávu a zalijte vodou (1,65 l)

 4. Nechte 12 - 24 hodin louhovat

 5. Přefiltrujte své Cold Brew do skleněné karafy odstraněním gumové zarážky

 6. Užijte si svou ledovou kávu, která vám v lednici (pokud ji dřív nevypijete) vydrží až dva týdny.

Jak udělat Cold Brew ve velkém?

Pro velkou spotřebu filtrované kávy za studena připravil Toddy Cold Pro sadu pro výrobu až 13 litrů Cold Brew. Tato velkoobjemová příprava Cold Brew nesmí chybět především v kavárnách a dalších gastro podnicích, kde chtějí nabízet skvělou kávu na ledu. 

JAK PŘIPRAVIT COLD DRIP?

Ledová překapávaná káva vychází ze stejných principů jako klasická - teplá překapávaná káva. Tedy nasypáním mleté kávy do překapávače čili dripperu, zalitím vodou a překapáním kávy. U přípravy Cold Dripu však nepoužíváte horkou vodu, ale studenou či ledovou třeba i s kostkami ledu. Na rozdíl od klasické překapávané kávy je i doba přípravy delší cca 2,5 hodiny, než se ledová voda prokape kávou.

Dripo Iced-drip Coffee Maker

Pro pohodlnou přípravu Cold Drip kávy u vás doma využijte kávovar Dripo, který byl navržen nejen pro přípravu Cold Dripu, ale můžete jej použít na výrobu Cold Brew a funguje také jako praktická cestovní láhev na vaši ledovou kávu.

Cold Drip recept:

Když připravujete studené „překápko“ potřebujete v klasickém receptu na přípravu dripperu udělat pár změn. Do počtů pro správnou extrakci zahrňte extrakční vlastnosti studené vody i to, že si kávu ve finále nalijete na led.

 1. Do sklenice kávovaru Dripo vložte jeho dripper

 2. Nasypte do něj 25 g středně hrubě mleté kávy

 3. Na povrch mleté kávy v dripperu umístěte papírový filtr

 4. Našroubujte vrchní odkapávací nádobu s 300 ml vody

 5. Počkejte než se káva překape.

 6. Hotový Cold Drip doplňte kostkami ledu, nasaďte víčko nádoby a můžete vyrazit na cestu se svou osvěžující ledovou kávou v ruce.

PŘÍPRAVA ČAJE V COLD BREW KONVICI TODDY NEBO TUMBLERU DRIPO?

S pomůckami na přípravu ledové filtrované kávy můžete stejně pohodlně připravit i ledový čaj. Jak v Toddym tak v Dripo prostě necháte lístky vašeho oblíbeného čaje macerovat ve studené vodě a nakonec jako kávu přefiltrujete a pak můžete na kostkách ledu servírovat váš originální Cold Brew čaj.

CO SE VÁM BUDE HODIT PŘI PŘÍPRAVĚ COLD BREW A COLD DRIP?

čerstvě pražená káva

kvalitní mlýnek

filtrační konvice na vodu

BIO bylinný čaj

BIO konopný čaj

JAK NA DOMÁCÍ PŘÍPRAVU KÁVY?

Tipy, triky a návody na (nejen) domácí přípravu kávy, recenze kávového příslušenství a další zajímavosti ze světa kávy najdete na našem kávovém blogu.