Filtr mlýnků

Cena

3 080,0 Kč - 139 010,0 Kč

Průměr mlecích kamenů

38 mm - 140 mm

Materiál mlecích kamenů

Tvar mlecích kamenů

Výška

0 cm - 83 cm

Šířka

0 cm - 50 cm

Elektrické mlýnky na kávu

Elektrické mlýnky na kávu zaručují rychlé, efektivní a kvalitní mletí. Ať už hledáte mlýnek na espresso, filtrovanou kávu nebo univerzální mletí. Vybere si u nás jak domácí kávomilec tak profesionál.

Nejprodávanější Elektrické mlýnky

Zobrazit další
Profesionální univerzální mlýnek na kávu Eureka Atom Pro, ideální pro kavárny a restaurace.

Eureka Atom Pro

Do týdne u vás
44 500,0 Kč
  doprava zdarma + dárek
  Espressový mlýnek na kávu Mahlkönig X54, označen štítkem Standard, pro domácí i profesionální použití.

  Mahlkönig X54

  Do 2 týdnů u vás
  18 900,0 Kč
   doprava zdarma + dárek

   JAKÝ JE ROZDÍL MEZI PLOCHÝMI A KÓNICKÝMI MLECÍMI KAMENY?

   Elektrické mlýnky s kónickými kameny najdete především v ručních mlýncích. Důvod je jednoduchý, kónické kameny jsou prostorově úspornější. Ploché mlecí kameny jsou větší a z velikostí můžete dokonce vybírat. Na výběr máte z kamenů o šířce od 50 do 85 mm.

   JAKÝ JE ROZDÍL MEZI MLECÍMI KAMENY Z RŮZNÝCH MATERIÁLŮ?

   • ▶ Keramické mlecí kameny jsou poměrně křehké a je potřeba s nimi zacházet opatrně. Po opotřebení je potřeba je vyměnit. Bonusem je bezpochyby jejich nízká cena.

   • ▶ Nejčastěji se setkáte s ocelovými mlecími kameny, které mají delší životnost a po opotřebení je stačí obrousit. Nevýhodou je jejich zahřívání při velké zátěži.

   • ▶ Nejkvalitnější jsou mlecí kameny z titanu, jejichž životnost vyměřena na stovky kilogramů kávy. Mínusem je vyšší počáteční cena, tato investice se však vyplatí.

   DOMÁCÍ NEBO PROFESIONÁLNÍ ELEKTRICKÝ MLÝNEK NA KÁVU?

   Využijete elektrický mlýnek v domácnosti, kavárně nebo hotelu? Pro domácí použití sáhněte spíše po kompaktních domácích modelech. Profesionální mlýnek doma využijete jen v případě, že jste opravdu velký a náročný kávomilec. Výběr profesionálního mlýnků je trochu složitější. Jako první je důležité zhodnotit zatížení mlýnků a přesnější využití. Při výběru vám také mohou pomoci naše články zaměřené na výběr profi mlýnku na filtrovanou kávu a espresso.

   Domácí elektrický mlýnek na kávu

   Při výběru se zaměřte na faktor, zda si připravujete kávu spíše na filtr nebo espresso. Pokud jste milovníci obojího, nevadí. I univerzální mlýnky na kávu u nás najdete. Elektrický mlýnek na kafe do domácností si zamilujete kvůli jejich rychlosti a možnosti namlít více kávy najednou.

   Profesionální elektrický mlýnek na kávu

   Každý profesionál ví, že výsledná chuť kávy také stojí na správném nastavení mlýnku a dokonalém mletí. Profesionální elektrické mlýnky jsou ideální do kaváren, restaurací a jiných gastro podniků, kde záleží na kvalitě kávy. Kvalitní technologie, odolné mlecí kameny, rychlost, to vše mají profi mlýnky.

   Elektrický espresso mlýnek na kávu

   Mlýnky mají držák na portafiltr, kam se přímo sype namletá káva. Při výběru se zaměřte na velikost mlecích kamenů. Větší kameny se hodí do větších podniků, jelikož melou rychleji. Na mlýncích je pak standardem mikrometrická úprava hrubosti. Pokud máte doma kávovar, mlýnky jsou určeny i pro vás. Více k espresso mlýnkům najdete v samostatné kategorii.

   CO SE K MLÝNKU NA KÁVU BUDE HODIT?

   Pražená káva
   Baristická váha
   Překapávací kávovar
   Pákové kávovary
   Dripper
   Kávová literatura