Filtr zboží

Cena

180,0 Kč - 855,0 Kč

Teploměry na mléko

Dosažení správné teploty při šlehání mléka na cappuccino či latté je zároveň bodem ukončení šlehání. Jak ale přesně poznáte, kdy má šlehané mléko do kávy ideálních 55°- 65°C? Samozřejmě, teploměrem na mléko. A využijete jej i na kontrolu teploty vody na filtrovanou kávu nebo čaj.

>> Čtěte více o teploměrech pro baristy

K ČEMU POTŘEBUJI TEPLOMĚR NA MLÉKO?

Aby bylo vaše cappuccino, ale také latté či Flat White prostě perfektní, záleží jednak na skvělém espressu v základu těchto nápojů a pak na mléku. Na tom, jak mléko připravíte. Pro lahodné nléčné kávové nápoje si mléko připravte vyšleháním do hladké mikropěny a ohřátím na ideální teplotu. Ke šlehání máte parní trysku na kávovaru nebo využijte některý z našich napěňovačů na mléko. Správnou teplotu mléka pod 70°C pak samozřejmě nejlépe zkontrolujete teploměrem na mléko.

JAK VYBRAT TEPLOMĚR NA MLÉKO?

  • ▶ Podle vašich osobních preferencí se rozhodněte mezi klasickým analogovým teploměrem, tedy teploměrem na mléko s ručičkou stoupající po stupnici teploměru.
  • ▶ Jestli netrváte na tradiční verzi teploměru, tak se rovnou podívejte na digitální teploměr na mléko. Takový teploměr vám jasně řekne, že máte mléko ohřáté na perfektní teplotu. 
  • ▶ No a do třetice nejmodernější infračervený teploměr, tedy digitální bezdotykový teploměr.

NEJEN PRO TEPLÉ MLÉKO, TAKÉ JAKO KUCHYŇSKÝ TEPLOMĚR NA VODU A ČAJOVÝ TEPLOMĚR

✔ Domácí kuchyňský teploměr je také kontrolní pomocník pro správnou přípravu čaje. Víte, že různé typy čaje potřebují různé teploty vody na zalití? Ovocný či bylinkový čaj snese i vroucí vodu. Pu erh zaléváte skoro vroucí nad 95°C, Oolong má rád vodu 90°- 97°C horkou. Takové zelené či bílé čaje se připravují vodou do 80°C. Jak vidět, bez teploměru v kuchyni si ani čaj dokonale nevychutnáte.

✔ Stejně tak to platí u kávy. Aby její extrakce probíhala podle Vašich plánů, chcete mít v ruce všechny trumfy. Tedy mít pod kontrolou veškeré faktory ovlivňující extrakci kávy. No a teplota vody je jedním z nich. Moc horká voda extrakci urychlí a Vaše káva bude mít hořké tóny. Za stejný čas z kávy chladnou vodou vyextrahujete méně. Bude tedy chuťově slabší a kyselejší. Potřebujet mít správně teplou vodu, dle konkrétní přípravy a kávy, obecně kolem 93°C.

✔ Teplota je u nápojů prostě důležitá. Nevlastníte šikovnou baristickou rychlovarnou konvici s termoregulací, kde si ideální teplotu vody nastavíte na elektrické základně? Pak potřebujete jeden z našich teploměrů. Ať z vaší filtrované kávy, cappuccina nebo čaje máte maximální radost.

BEZKONTAKTNÍ INFRAČERVENÝ TEPLOMĚR NA ČAJ, MLÉKO A KÁVU

Strkat teploměr do nápoje je už minulostí! Dneska funguje kde co bezkontaktně takže i měření teploty mléka, kávy, čaje a vody. Prostě jakémukoliv nápoji doma potřebujete zkontrolovat teplotu.

Takový teploměr jako laserový teploměr značky Subminimal se nikdy nezašpiní (pokud ho neupatláte rukama od mléka). Měří přesně díky infračerveným paprskům teploměru, které okamžitě nahlásí konkrétní teplotu na digitálním displeji.

CO DALŠÍHO VÁM POMŮŽE OPTIMALIZOVAT PŘÍPRAVU KÁVY, MLÉKA A ČAJE?

Konvička na mléko
Konvice na vodu s husím krkem
Váha pro baristy
Distributory kávy
Knihy o přípravě kávy

PROČ MĚŘIT TEPLOTU MLÉKA NA CAPPUCCINO A TEPLOTU VODY NA PŘÍPRAVU KÁVY?

O správné teplotě mléka, vody, kávy a také spoustu zajímavého čtení (nejen) pro baristy máme pro Vás nachystáno na našem blogu.