Filtr mlecích kamenů

Cena

420,0 Kč - 20 595,0 Kč

Kompatibilní mlýnek

Materiál mlecích kamenů

Tvar mlecích kamenů

Velikost mlecích kamenů (mm)

50 - 98

Mlecí kameny

Mlecí kameny jsou denně obrušovány kávovými zrny, po určité zátěži je tak potřeba je vyměnit za nové ostřejší kameny. Vyberte si kameny přesně pro váš mlýnek.

>>Více o mlecích kamenech

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI PLOCHÝMI A KÓNICKÝMI MLECÍMI KAMENY?

Elektrické mlýnky s kónickými kameny najdete především v ručních mlýncích. Důvod je jednoduchý, kónické kameny jsou prostorově úspornější. Ploché mlecí kameny jsou větší a z velikostí můžete dokonce vybírat. Na výběr máte z kamenů o šířce od 50 do 85 mm.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI MLECÍMI KAMENY Z RŮZNÝCH MATERIÁLŮ?

  • ▶ Keramické mlecí kameny jsou poměrně křehké a je potřeba s nimi zacházet opatrně. Po opotřebení je potřeba je vyměnit. Bonusem je bezpochyby jejich nízká cena.

  • ▶ Nejčastěji se setkáte s ocelovými mlecími kameny, které mají delší životnost a po opotřebení je stačí obrousit. Nevýhodou je jejich zahřívání při velké zátěži.

  • ▶ Nejkvalitnější jsou mlecí kameny z titanu, jejichž životnost vyměřena na stovky kilogramů kávy. Mínusem je vyšší počáteční cena, tato investice se však vyplatí.

Jak často je potřeba měnit mlecí kameny?

Keramické kameny nelze nabrousit a je potřeba je po opotřebení rovnou vyměnit. Výměna by měla přijít po namletí zhruba 300 kg. Ocelové i titanové mlecí kameny byste měli ideálně pravidelně brousit. Doba výměny ocelových kamenů se liší model od modelu – rozptyl doby je od 350 až po tisíce namletých kilogramů. Titanové mlecí kameny jsou ještě odolnější.

Podle čeho si vybrat nové mlecí kameny?

Ty správné mlecí kameny pro váš mlýnek si můžete vybrat podle filtru kompatibility. V případě, že se i tak nevíte rady se nám neváhejte ozvat.

Jak se starat o mlýnek?

Každý mlýnek, bez ohledu na to, jestli je ruční nebo elektrický, s keramickými nebo titanovými kameny, byste měli pravidelně čistit. Domácí mlýnky bystě měli čistit přibližně každé dva týdny, podle potřeby. Mlýnky v kavárně byste měli hloubkově čistit každý týden. Tipy, jak mlýnek vyčistit najdete v našem článku o čištění.

CO SE K MLECÍM KAMENŮM BUDE HODIT?

Pražená káva
Ruční mlýnek na kávu
French Press
Elektrický mlýnek na kávu
AeroPress
Čistič mlýnku na kávu

CHCETE JEŠTĚ VÍCE ČTENÍ O MLETÍ KÁVY?

Na našem kávovém blogu pro Vás máme: