Překapávač

Překapávač, známý také jako dripper, je ideální pro milovníky filtrované kávy. Díky kónickému tvaru a různým typům filtrů můžete vytvořit dokonalý šálek kávy..

Nejprodávanější Překapávač

Zobrazit další
Hiroia Samantha překapávač.

Hiroia Samantha

Skladem ihned 1ks
25 900,0 Kč
  • Bestseller
doprava zdarma + dárek

JAK VYBRAT DRIPPER NA KÁVU?

Pro snazší výběr vašeho budoucího dripperu zhodnoťte vaše potřeby i přání ohledně ručně připravované překapávané kávy. Cestu této metodě vyšlapalo Hario V60, které díky 60° sklonu stěn pomáhá k výtečné extrakci kávy. Rozdíly ve velikosti dripperů umožňují přípravu různých objemů kávy. Chemex se stal velmi oblíbeným díky designu, ale také skvělému zpracování. Kávu do Chemexu připravíte a můžete ihned podávat. Neměli bychom opomínat Clever Dripper, který je vhodný pro začátečníky a vstup do světa filtrované kávy.

JAK NA PŘÍPRAVU KÁVY V DRIPPERU?

Káva připravená pour over (shora zalévanou) metodou, mezi které překapávače patří, znamená nekonečné množství variant, jak takovou kávu připravit. Nechte se inspirovat recepty na perfektní šálek kávy z Hario V60. Můžete používat jednoduchý základní recept pro rychlý šálek kávy nebo se můžete pustit do experimentování s extrakcí a užít si s kávou spoustu zábavy. Populární je také připravovat filtrovanou kávu pomocí Chemexu. Velmi jednoduchý postup má Clever Dripper, díky kterému nachystáte chutnou kávu.

Dripper Hario V60 je základní „must have“ každého milovníka kávy. Před více než 15 lety na sebe začal strhávat pozornost baristů a stále si ji drží jako nejoblíbenější překapávač pro ruční přípravu filtrované kávy.

  • Porcelánový Hario V60 je srdcovka. Moderní design v mnoha barvách a přitom se stále drží původního návrhu. Je to prostě originál, který se pro přípravu skvělé kávy osvědčil.
  • Plastový Hario V60 jako rychlý a odolný překapávač na kávu. O co ztrácí na příjemném pocitu z materiálu, který zažíváte u Haria z keramiky, o to získává na praktičnosti. Lehoučký jako pírko, vydrží menší otlučení a připravený pro přípravu kávy je během okamžiku.
  • Kovový Hario V60 byl přiveden na svět nejen pro svou industriální krásu a super odolné vlastnosti, které využijete třeba při kempování, ale především pro svou schopnost udržení tepla při přípravě kávy.

Rozdíly ve velikostech dripperů Hario V60

  • Pro všechny kávomilce, co mají sami sebe rádi a chtějí si dopřát svůj šálek kávy, je tu Hario V60-01. Tak akorát pro váš osobní čtvrtlitrový hrnek kávy.
  • Když jste na kávu dva, tak raději rovnou vybírejte Hario V60-02. Připravíte v něm zhruba půl litru filtrované kávy, takže budete oba maximálně spokojeni.
  • Pokud se vás na šálek kávy sejde více, budete potřebovat i větší dripper, tedy Hario V60-03. Na jeden zátah v něm připravíte okolo třičtvrtě litru překapávané kávy.

Kompletní sestava Hario V60

  • Nefiltrujete přímo do šálku, ale potřebujete i konvici pro překapávanou kávu? Váš nový překapávač Hario V60 nabízíme ve výhodné sadě s konvičkou čili dekantérem a papírovými filtry. 

Ten nejchytřejší dripper na kávu

Pan Chytráček alias Mr. Clever Dripper si své jméno vysloužil především díky drobné vychytávce ve spodní části dripperu. Patentovaný ventil či systém na zastavení průtoku kávy z překapávače, který je zespodu Clever Dripperu prodlužuje dobu extrakce kávy tak, jak podle vašeho receptu na přípravu filtrované kávy potřebujete.

Ten nejminimalističtější dripper na kávu 

Designéři z Barista&co předvádějí, že dobrý filtr může být vyroben jen z pár drátků. Neřešíte tak problémy s obtékáním kávy po stěnách dripperu, protože drippery Barista&co žádné stěny nemají! Navíc vypadají prostě stylově.

Bezestěnný dripper dovedli k dokonalosti umělci v TOAST. Ti svému kovovému překapávači na míru vyrobili i pěknou skleněnou karafu.

CO K PŘÍPRAVĚ KÁVY V DRIPPERU VYUŽIJETE?

čerstvě praženou kávu

kvalitní mlýnek

filtry do překapávače

přesnou váhu

konvici s husím krkem

JAK NA FILTROVANOU KÁVU?

Tipy, triky a návody na přípravu (nejen) filtrované kávy, recenze kávového příslušenství a další zajímavosti ze světa kávy najdete na našem kávovém blogu.