Filtr zboží

Cena

230,0 Kč - 11 080,0 Kč

Objem

435 ml - 1410 ml

Chemex

Funkčnější, atraktivnější a zábavnější předměty denního užívání - to byla mise chemika Petra Schlumbohma vynálezce Chemexu. Tyto úvodní slova také přesně vystihují jeho jedinečný a generacemi kávomilců milovaný Chemex, který se stal ikonickou metodou domácí přípravy filtrované kávy.

Nejprodávanější Chemex

Skleněná kávová konvice Chemex Classic 8 značky Chemex s objemem 1200 ml, ideální pro přípravu filtrované kávy.

Chemex Classic 8

Skladem ihned
1 790,0 Kč
 • Bestseller
doprava zdarma + dárek
Kávovar Chemex Ottomatic od značky Chemex s průhledným designem, který elegantně doplní každou kuchyni.

Chemex Ottomatic

Do týdne u vás
11 071,0 Kč
  doprava zdarma + dárek

  PROČ SI POŘÍDIT CHEMEX?

  Unikátnost přípravy kávy v Chemexu je založená na jednoduchosti přípravy v kombinaci s promyšleným systémem filtrování, který pochází ze zkušeností Dr. Schlumbohma o chemicko-fyzikálních procesech. To vše v neodolatelném elegantním vzhledu. Potřebujete už pak jen konvici na vodu a příprava kávy může začít. Připravenou kávu si pak můžete z Chemexu pohodlně nalít do termohrnku.

  JAK VYBRAT CHEMEX?

  Při hledání vašeho budoucího Chemexu vybíráte podle požadovaného objemu připravované kávy. Baculatý Chemex pro 6 je vhodný pokud je doma více milovníků kávy. Zvládá hromadnou přípravu kávy pro 6 i více šálků. Hubený Chemex pro 3 je ideální pro přípravu jednoho šálku pro vás nebo až maximálně tři šálky kávy najednou. U Chemexu můžete využít různých receptů pro přípravu kávy. Naučte se správně připravit Chemex.

  JAK VYBRAT FILTRY PRO CHEMEX?

  Využití různých typů filtrů znamená také více kávových zážitků s vaším Chemexem. Pusťte se do vlastního experimentování a pozorování odlišných chuťových nuancí při použití filtrů z různých materiálů. Vždyť Chemex byl stvořen pro zábavnější kávové okamžiky.

  Papírový filtr

  Základ je 4 vrstvý skládaný papírový filtr. Právě takový filtrační papír navrhl chemik Dr. Schlumbohm pro svůj Chemex a to především kvůli funkčním filtračním vlastnostem.

  Kovový filtr

  Pokud toužíte po bezpapírové „zero-waste“ přípravě kávy, pak sáhněte po znovupoužitelných filtrech z kovu (při filtraci propouští kávové oleje narozdíl od papíru).

  Látkový filtr

  U látkových filtrů počítejte s náročnější údržbou a samozřejmě i s mírnou chuťovou odlišností od kávy připravené přes originální papírový filtr.

  Kouzlu kávy z Chemexu propadnete, pokud toužíte po:

  • Chuťově komplexní a čisté filtrované kávě
  • Kompaktním překapávači na kávu, ve kterém kávu můžete rovnou servírovat
  • Kvalitním kávovém vybavení z přírodních materiálů (sklo, dřevo, kůže)
  • Funkčním kousku umění (kromě milovníků kávy je Chemex oblíbený i mezi milovníky umění a od roku 1943 jej vystavují v MOMA v New Yorku)
  • Domácí přípravě filtrované kávy, kterou si oblíbili i kultovní Přátelé

  CHEMEX PŘÍPRAVA KÁVY VE 3 KROCÍCH:

  Přípravu kávy v Chemexu začněte s čerstvě mletou kávou. Pro svůj recept na Chemex, podle množství připravované kávy, vycházejte z filtračního poměru 1:16 či 17 (káva:voda).

  1. Filtr usaďte do Chemexu a nezapomeňte na řádné propláchnutí papírového filtru.

  2. Nasypte kávu, zalijte trojnásobným množství horké vody, nechte kávu kvést cca 30 sekund.

  3. Následně dolijte zbytek horké vody. Celkový čas extrakce by neměl překročit 5 minut. Pokud se tak stane, melte příště hruběji (jestli káva protekla naopak moc rychle a chutná slabě, nastavte jemnější mletí).

  CO K PŘÍPRAVĚ CHEMEXU VYUŽIJETE?

  čerstvě praženou kávu

  kvalitní mlýnek

  filtry na kávu

  přesnou váhu

  konvici s husím krkem

  JAK NA FILTROVANOU KÁVU?

  Tipy, triky a návody na přípravu (nejen) filtrované kávy, recenze kávového příslušenství a další zajímavosti ze světa kávy najdete na našem kávovém blogu.