Filtr čajů

Cena

210,0 Kč - 225,0 Kč

Druh čaje

Cascara

Sušené slupky plodů kávovníku Arabica. To jsou naše Cascary. Vybíráme s pečlivostí nám vlastní, jen tu nejlepší Cascaru pro váš šálek netradičně lahodného nápoje. Příjemná nasládlá chuť s exotickými tóny koření, ovoce a bylinek. I trochou kofeinu. Neodolatený Cascara čaj s povzbudivými účinky. Budete si vyčítat jsetli jej aspoň jednou neochutnáte.

Více o Cascaře >>

Co je Cascara?

Jedná se o sušené slupky bobulí kávovníku. Plody kávovníků nápadně připomínají známé třešně, vnitřek plodu tvoří převážně kávové zrnka. Po sběru kávy dojde k oddělení zrnka k zpracování pro praženou kávu. Oloupané slupky se usuší na Cascaru.

Jak připravit z Cascary čaj?

Začněte s dávkováním v poměru 6 g Cascary na 100 g horké vody. Luhujte cca 10 minut a sceďte do šálku. Cascara s kávou má mnoho společného i při přípravě, ke které využijete French Press, sítko Brew It Stick nebo třeba AeroPress.

Jaký je čaj z Cascary?

Konkrétní vůně a chutě se liší tak jako u šálku kávy v závislosti na odrůdě a původu kávovníku. Charakteristická je však pro Cascaru přirozená sladkost, ovocnost, vůně bylinek a koření. Vzdáleně může připomenout šípkovo-bezový čaj.

  • ▶ nasládlá chuť

  • ▶ nálev načervenalé barvy

  • ▶ podmanivé příjemné aroma

  • ▶ netradiční až návykově skvělá chuť

  • ▶ pro přípravu teplých i studených nápojů

  • ▶ povzbudivé účinky z menšího množství kofeinu

Cascara! Čaj, který kafaři milují

Mnohé způsoby využití nálevu z Cascary láká k tvorbě netradičních nápojů při domácí přípravě a zejména té profesionální v kavárně. Právě kavárny byly místy, kde si Češi cascaru oblíbili. Po legislativních peripetiích se do nich opět vrací!

Bez útlaku formalitami, nyní naplno rozjeďte to s Cascarou v nápojové nabídce: Cascara Fizz, Ice Cascara Tea, Cold Brew Cascara Fizz, a další drinky na ledu či za tepla, s alkoholem či bez.

CO SE K PŘÍPRAVĚ CASCARY BUDE HODIT?

French Press
Baristická váha
AeroPress
Brew It Stick
Konvice na vodu
Filtrační konvice