Odklepávače

Odklepávač by neměl chybět v žádném espresso koutu. Zajistí vám snadné a praktické zbavení se kávových puků.

Nejprodávanější Odklepávače

Zobrazit další

PROČ POTŘEBUJI ODKLEPÁVAČ NA KÁVU?

Odklepávač je nedílnou součástí přípravy espressa. Pomáhat vám bude po přípravě espressa ve vašem pákovém kávovaru. Díky odklepávači na kávu nebudete mít všude nepořádek. Po přípravě kávystačí odklepávač pohodlně vzít, vysypat a vyčistit. 

JAK VYBRAT ODKLEPÁVAČ NA KÁVU?

Možnosti výběru odklepávače na kávu se liší podle toho, kde a za jakých podmínek jej budete využívat. Hodí se jak do domácích espresso koutů, tak gastro provozů.

Stolní knock-box

Stolní knock-boxy jsou určeny k umístění na stůl poblíž kávovaru. Tento typ odklepávačů na kávu je používán zejména jako příslušenství domácích pákových kávovarů nebo v menších espresso barech. Už si stačí vybrat jen velikost dle své potřeby.

Vestavný odklepávač na kávu

Především v kavárně při každodenní přípravě espressa ve větším množství oceníte odklepávač zabudovaný přímo v pracovní desce stolu. Takovýto odklepávač kávy na ploše zabírá minimum místa a kávové puky po vyklepnutí padají do odpadkového koše či pytle umístěného pod odkapávačem pod pracovní plochou.

Šuplíkový knock-box

V případě že bojujete s nedostatkem místa na pracovní ploše, lze využít výhod šuplíkového odklepávače na kávu. Tento vysouvací knock-box lze umístit pod jiné zařízení baru. Nejčastěji pod kávový mlýnek, kde je pro něj nejpraktičtější místo.

Jaké vybavení by nemělo chybět ve vašem domácím espresso koutu?

Kromě kvalitního kávovaru byste měli ve správném domácím espresso koutu najít také kvalitní espresso mlýnek, baristickou váhu, tamper a čistící prostředky na kávovar i mlýnek. Zjistěte, jak si vybrat to správné vybavení.

Jaké vybavení mít v kavárně?

Vybavení kavárny se liší podle velikosti kavárny, a to především v případě mlýnku a kávovaru. Nehledě na velikost kavárny je ale samozřejmostí tamper, baristická váha či konvičky na mléko.

CO SE VÁM KE KNOCK-BOXU BUDE JEŠTĚ HODIT?

Pražená zrnková káva

Domácí pákový kávovar

Profesionální pákový kávovar

Flair espresso

Mlýnek na kávu

CHCETE JEŠTĚ VÍCE ČTENÍ O PŘÍPRAVĚ KÁVY?

Na našem kávovém blogu pro Vás máme:

Tipy, jak na přípravu espressa

Články pro baristy

Články s típy na založení kavárny